Close
Skip to content

O nas

Marta Sendłak Pracownia Kamienica

Nasza Pracownia to magiczne miejsce, powstałe z marzeń i fascynacji ludźmi podążającymi za swoją pasją.
W 2006 roku w zapomnianym budynku zabytkowego młyna,
powstało artystyczne atelier, gdzie z roku na rok przybywało chętnych, aby przeżyć niezapomnianą przygodę ze sztuką. Od czerwca 2021 przenosimy się do bardziej dla nas przyjaznej, pełnej światła i życia przestrzeni zabytkowej kamienicy w samym sercu miasta. Daje nam to poczucie wygody i zachęca do ciągłego rozwoju.
Nasze spotkania to przede wszystkim kurs nauki rysunku i malarstwa, ale także wspólna przestrzeń na złapanie oddechu i czasu na samorealizację w pędzącym świecie.

O nas
O nas

Marta Sendłak-Marcula

Urodzona w 1977 roku w Szczecinie. Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, dyplom: pracownia malarstwa prof.Stanisława Kortyki, tytuł: magister edukacji artystycznej oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom: pracownia malarstwa i multimediów prof.Zbigniewa Bajka, tytuł: magister sztuki.

W latach 2003-2008 nauczyciel rysunku i malarstwa oraz wychowawca w Liceum i Gimnazjum Plastycznym w Zielonej Górze. Współautor i koordynator cyklu warsztatów Otwarte Działania Twórcze. Prowadząca liczne warsztaty plenerowe i muzealne. W latach 2005-20010 nauczyciel rysunku w szkołach policealnych na kierunku architektura wnętrz.

Od lat zajmuje się edukacją artystyczną, czerpiąc z tego radość i ogromną satysfakcję. Swoją pracą towarzyszy ludziom, którzy z pasją dążą do celu i odnoszą sukcesy. Swoje marzenia o własnej pracowni autorskiej spełnia w ukochanym Szczecinie otwierając najpierw Pracownię Stary Młyn, potem Pracownię Pogodno, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka pracownianego bolga.

O nas

Maciej Urbański

Urodzony w 1997 roku w Bydgoszczy. Absolwent Liceum Plastycznego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Tytuł licencjata zdobył na Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Grafika Projektowa w 2020 roku. Aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuki w Szczecinie. Zajmuje się projektowaniem plakatów, tworzeniem animacji i komiksów oraz digitalu. Fascynuje się i analizuje dzieła innych twórców. Dużo czasu poświęca na udoskonalaniu warsztatu rysunku oraz poszukuje w nim różnorodnych form wypowiedzi. Działa w oparciu o strukturę, prawa dotyczące światła, perspektywę, anatomię oraz bryłę. Czerpie radość z dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, a największą satysfakcją jest zarażenie innych pasją artystyczną. Od 2022 prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w na Pogodnie oraz dla młodzieży i dorosłych w Kamienicy.
O nas

Magdalena Sakowska-Carło

Urodzona w 1982 roku w Szczecinie. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów na Akademii Sztuki w Szczecinie, specjalność MULTIMEDIA. Dyplom licencjacki: pracownia działań audowizualnych prof.dr.hab Kamil Kuskowski, dyplom magisterski: pracownia fotografii Dr hab. Łukasz Skąpski i pracownia rysunku prof. Zbigniew Taszycki
Tytuł: magister sztuki uzyskany w roku 2015. W roku 2016 stażystka na Wydziale Fotografii Akademii Sztuki.

Uczestniczka wystaw krajowych i zagranicznych, kuratorka wystawy w Muzeum Sztuki Współczesnej w Szczecinie „Gdzie jesteś?”.
Autorka ilustracji do wydawnictwa poetyckiego.

Od lat zaprzyjaźniona z pracownią Pogodno. Swoje doświadczenia i umiejętności chce przekazywać najbardziej kreatywnym, czyli dzieciom i młodzieży rozwijając ich potencjał i wyobraźnię.

Od 2015 roku prowadzi zajęcia cotygodniowe i wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Pracowni Pogodno, a od 2023 zajęcia dla młodzieży w Pracowni Kamienica.